2011 - Forinvest. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona główna | Aktualności | Info o spółce | Nasza oferta | Jak zgłosić wierzytelność | Referencje | TRUDNE NALEŻNOŚCI | Kontakt
Spółka FORINVEST rozpoczęła działalność operacyjną na początku 2005 r. Przeniesiono wtedy pod jej szyld realizacje kilku operacji związanych z obrotem wierzytelnościami.

Oprócz kapitału i gotowych projektów finansowych do spółki wniesiono wieloletnie doświadczenie związane z obsługą należności, zdobyte wcześniej przede wszystkim w sektorze obrotu wyrobami hutniczymi. Właśnie rozliczenia niejednokrotnie milionowych płatności, kompensaty zobowiązań i sprawne zarządzanie pakietem własnych należności spowodowały wejście na rynek usług finansowych i aktywność w kierunku obsługi należności.
Spółka przede wszystkim realizuje zakupy wierzytelności za gotówkę. Oprócz tego - jak większość tego typu podmiotów
w Polsce - oferujemy swoje doświadczenie jako konsultanci
w zakresie windykacji należności
. Podejmujemy się również prowadzenia tematów wyjątkowo skomplikowanych prawnie
i trudnych do windykowania. W tym zakresie jesteśmy stałym współpracownikiem COFACE Poland Warszawa - jednego
z liderów na rynku ubezpieczeń należności, windykacji na zlecenie
oraz wywiadu gospodarczego.

W roku 2011 podjęta została decyzja o reorganizacji struktury spółek. Zamiarem udziałowców jest stworzenie grupy podmiotów skupionej wokół spółki METAL SERWIS z docelowym jej kształceniem w spółkę akcyjną. Stałe zwiększanie aktywności wiąże się z koniecznością pozyskania kapitału na finansowanie bieżącej działalności grupy – co skutkuje projektami dotyczącymi wprowadzenia spółki na giełdę lub pozyskaniem inwestora branżowego. W roku 2011 dokonano pierwszych uzgodnień dotyczących wejścia do grupy FORINVEST inwestora związanego z rynkiem obrotu wierzytelnościami i usługami finansowymi z Poznania. W efekcie przyjętego planu restrukturyzacji powstały nowe spółki: GRAFF Finanse oraz Forinvest Wierzytelności.